Adım Adım Web Tasarım

Adım Adım Web Tasarım

Burada size adım adım bir web sayfası nasıl hazırlanır tasarımı nasıl olur html'e dökümü nasıl gerçekleşir onlardan bahsedeceğiz. Diyelim bir web sitesi işi geldi ve iş tamamen sizde fakat nereden başlayacağınız konusunda kararsızsınız. İşte bu bilgiler sizin daha iyi daha hızlı tasarım yapmanıza olanak sağlayacaktır.

1. Adım: İlk Olarak Taslakları Hazırlayınız.   
İlk olarak kaba taslak bir kağıtta sitede ne olacağını  nasıl olacağını tasarlarız. Anasayfa ve alt sayfalar olmak üzere taslağımızı iki şekilde düzenleriz. Giriş sayfası her zaman anasayfa olur.Hakkımızda iletişim vs. sayfaları alt sayfalar olarak düzenleriz.Bu sayfalara ait taslaklar düzenlenir.
 
2.Adım:Taslaklar Photoshop’da Uygulanır.
Etkili tasarımların uygulanabilinmesi için burada Photoshop ‘un iyi bilinmesi gereklidir.Photoshop iyi kullanıldığı takdirde iyi tasarımlar meydana çıkar. Hazırladığımız taslakları şimdi Photoshop’da hazırlarız.Genel görünüm burada taslağa gore hazırlanır. Bu nedenle tasarım için burada Photoshop önemlidir.
 
3.Adım:Sayfalar Html’de Hazırlanır.
Burada htmL’in önemi bütün dillerin temelinde html’in yatmış olmasıdır. Sayfamızı Photoshop’da oluşturduktan sonra siteyi html’de hazırlamaya başlarız. Bu işlemden sonra  sonra ister Asp olsun isterse Php veya Asp.Net üzerinden olsun çalışmaya devam edilebilinir. Şimdilik size html’den bahsedeceğiz.

 
4.Adım :Sitenizin Sayfalarını Hazırlamaya Başlayın
Burada artık son adıma yaklaşmaktayız ve bağlantıların kusursuz bir şekilde hazırlanması gerekmektedir.Link konusunda sorunlar yaşamamamız için  örneğin oluşturmuş olduğumuz  alt sayfamız olan hakkımızda sayfasını  farklı kaydet yaparak ismini referans.html olarak kaydederiz.  Ve sadece  sayfamızda bulunan yazımızı değiştiririz. Bu şekilde referanslar sayfanızda hazır hale gelir.


5.Adım:Ve SEO!
SEO nedir ? Seo nun’anlamı kıssadan hisse arama motorlarında sizin sayfalarınızın  daha ön planlarda çıkmasını sağlamak için hazır hale getirmektir. Sizin hazırlamış olduğunuz sayfalarınızın  arama motorunda çıkması sitenizin popüleritesi bakımından çok önemlidir. Bu nedenle Seo için ayrı bir çalışma yapılmaktadır.